ABD Ordusu, pilotun fırlatılmasının ardından kaybolan F-35 savaş uçağını bulma çağrısında bulundu

Güncellenmiş

Uçağın aktarıcısı (sinyal yayan bir cihaz) çalışmıyordu, bu da takibi zorlaştırıyordu.

Paris’te gösteri uçuşu yapan bir F-35 Lightning II.MICHEL EULERErişim noktası
  • Ukrayna’da savaş Hollanda ve Danimarka, saldırıları durdurması ve topraklarını geri alması için Ukrayna’ya F-16’lar verecek

Amerika Birleşik Devletleri Ordusu arıyor kaybolan uçak Geçen Pazar pilottan sonra çıkaracak. İzini sürmenin imkansızlığı artıyor şaşkınlık ve alay aynı şekilde maliyeti yüksek bir dövüşçünün nasıl kaybedilebileceğini merak eden bir ülkede 80 milyon dolar.

Charleston Ortak Üssü (JBC) sosyal ağlarda itiraz üzerinden uçarken kaybolan F-35 hakkında bilgi istemek Güney Carolina (ülkenin güneydoğusunda).

“Bilinen son konuma dayalı olarak” arama, Charleston’un kuzeyinde iki büyük göl (Güney Carolina’nın doğusu), orada olabileceğini düşündürüyor yıldızlı.

O F-35 Yıldırım II Şekli ve özellikleri nedeniyle özellikle Ukrayna’da çok beğenilen bir uçaktır. radar tarafından tespit edilmesini önlemek.

Charleston Ortak Üssü sözcüsü AFP’ye “Hala bilgi topluyoruz. Soruşturma devam ediyor” dedi. Pilot bilinmeyen nedenlerle çıkarıldı paraşütle North Charleston mahallesine atladı ve uçağı bir “zombi durumu”nda uçmaya bıraktı. otopilot.

JBC sözcüsü Jeremy Huggins şunları söyledi: Washington Post ki o aktarıcı (uçağın sinyallerini yayan cihaz) işe yaramadıbu da takibi zorlaştırıyor.

Bu ilk kez olmuyor. İçinde 1989, Sovyet MiG-23’ün pilotu Polonya ve uçak üzerinde uçarken fırladı uçmaya devam etti Belçika’da düşene kadar otomatik pilottaydı. 900 kilometre uzak.

En az 80 milyon dolara mal olan uçağın kaybolması interneti doldurdu sersemletici yorumlar. Cumhuriyetçi kongre üyesi, “Bir F-35’i nasıl kaybedersiniz? Hiçbir izleme cihazının olmaması ve halktan bir uçak bulup teslim etmesi istenmesi nasıl mümkün olabilir?” yorumunu yaptı. Nancy Mace.

Bazı internet kullanıcıları paylaşım yaptı manipüle edilmiş fotoğraflar Ağaçlarda sahte arama ilanları asılıydı: “F-35 kayıp. 500 dolar ödül”, diyordu içlerinden birinde.

Diğerleri durumla dalga geçti ütüleme Ukrayna cumhurbaşkanının elinde olduğu, Volodimir Zelenskyaylardır orada olan bu tip uçakları soruyorum Rus birliklerinin ülkesini işgal etmesinden bu yana Rusya’ya karşı yürüttüğü savaş için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir