Kicillof, polis karakollarındaki mahkumların sayısının azalmasının, daha fazla polis memurunun sokaklarda devriye gezmesine olanak sağladığını doğruladı

Fotoğraf: TW Kicillof

Buenos Aires Valisi Axel Kicillof, bu Pazartesi günü sisteme 2.300 yeni yeri dahil eden Merlo Cezaevi Kompleksi’nin açılışını yaptı ve bunun altını çizdi. Bu, mahkumların polis karakollarında barındırılmasını önleyecek ve “polis personelinin sokaklarda devriye gezmesine” olanak tanıyacak.

“(Eski belediye başkanı) Gustavo Menéndez, (Merlo belediye başkanı) Karina Menéndez ve (Buenos Aires Adalet Bakanı) Julio Alak ile birlikte 59. ve 60. Üniteler ve bir bölge müdürünü içeren Merlo Cezaevi Kompleksi’nin açılışını yaptık.” resmi X hesabınıza yazdınız.

şöyle konuştu: “Bu çalışma sayesinde 2.300 yeni yer içeriyormahkumların karakollarda bulunmasını önlüyoruz ve bu sayede polis personelinin kendisini sokaklarda devriye gezmeye adayabilmesini sağlıyoruz.

“Eyaletteki vatandaşların güvenliği sorununa planlı bir yanıt sağlamayı amaçlayan Cezaevi Altyapı Planımıza yeni bir ivme kazandırıyoruz” dedi. “Bu yönetim dönemi için öngörülen 12.000 alanın 7.500’den fazlasını zaten inşa ettik.”

Buenos Aires başkanı, “Buenos Aires Cezaevi Hizmetinin filosunu ve Daha Fazla Kimlik, Daha Az Tekrar Suçlama programının DNI numarası 30.000’i güçlendirmek için 15 devriye arabası da teslim edildi” dedi.

Alak da açıklamasında “.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir