De Pedro “farkında olun ve elde ettiklerinizin kıymetini bilin” çağrısında bulundu

De Pedro, Mercedes ve General Rodríguez’i gezdirdi. Fotoğraf: X

İçişleri Bakanı ve Unión por la Patria (UXP) Buenos Aires eyaletinin senatör adayı Eduardo “Wado” de Pedro, bu Pazartesi günü vatandaşlara oy verirken “elde ettiklerinin farkında olmaları ve değer vermeleri” çağrısında bulundu. “Dikkatli olmamız gerektiği konusunda uyardı, çünkü motorlu testereyle geldiklerinde okullar, hastaneler, emeklilik ve maaşlar için geliyorlar.”

De Pedro ayrıca “bir ülke modelini tanımlamak, onu savunmak ve uygulamaya koymak için toplu olarak büyük bir ulusal anlaşma yapılmasını” savundu. ve Arjantin’in “teşhisi kesin olarak anlaması, toplum olarak başımıza neler geldiğini anlaması gerektiğini” düşündü.

Bir erken çocukluk merkezinin açılışını yaptığı Buenos Aires şehri Mercedes’te bunu bu şekilde ifade etti ve ardından Sosyal Güvenlik Enstitüsü’nün (IPS) bir ofisini açmak için General Rodríguez’e taşındı ve bir ofisin açıldığını duyurdu. Bu son konumdaki Ulusal Halk Sicili (Renaper).

De Pedro’ya Sosyal Kalkınma Bakanı ve UxP ulusal temsilci adayı Victoria Tolosa Paz eşlik etti.; Mercedes belediye başkanları Juan Ignacio Ustarroz ve General Rodríguez, Mauro García; İçişleri Bakanlığı Belediyeler Sekreteri Avelino Zurro; Buenos Aires Belediye İşleri Müsteşarı Santiago Révora; ve diğer yetkililerin yanı sıra IPS başkanı Marina Moretti de yer alıyor.

İçişleri Bakanı şunu vurguladı: “Belediyelerde Devletin, milli kaynakların, il kaynaklarının varlığının her zaman gerekli olduğunu söylerken bunu tasdik ediyoruz çünkü bu kaynaklar her zaman halka yöneliktir.” ve bu anlayışın, “gelişebilmesi için gerekli kaynakları gözeten ve dağıtan” “toplum olarak bir projeksiyonla ilgisi olduğu”.

Bunu savundu “Arjantin’in hâlâ bizimle ilgilenerek, bizi severek ve yatırım yaparak ve her şeyden önce küçüklere ve yaşlılara odaklanarak yatırım yapan ve dağıtan bir Devleti hakim kılarak toplumunu organize etme olanağı var.”

“Çok şey kaldığını biliyoruz, ancak (başkan adayı) Sergio Massa, (Buenos Aires valisi) Axel Kicillof ve (General Rodrígue belediye başkanı) Mauro García ile birlikte eksik olanlar için çalışmaya devam edeceğiz. ” diye konuştu.

De Pedro, Ustarroz’un Mercedes’teki yönetimine dikkat çekerek şunları hatırlattı:Belediye başkanı olarak göreve başladığından bu yana Mercedes’te Bin Gün Planı’nı hayata geçirdi. Bu sayede minikler sağlık, koruma ve bakım açısından ihtiyaç duydukları her şeye, sürekli tıbbi kontrollere ve beslenme kontrollerine sahip oluyorlar.”

Onun adına Victoria Tolosa Paz, “Sosyal Kalkınma Bakanlığı’nı ortadan kaldırmak için elektrikli testereyle gelenlerden çok uzakta, bir sevgi, destek ve refakat yeri önermeye geldik” dedi. kız ve erkek çocukların hayatlarının en önemli aşamasında.”

Ve yönetimi vurguladı Ustarrice, “Vali Axel Kicillof’un ve şüphesiz Ulusal Hükümetin desteğini aldı.”

Mercedes Belediye Başkanı da vatandaşları düşünmeye çağırdı ve kendi kendine şu soruyu sordu: “Elektrikli testereyi mi seçeceğiz, yoksa çiçeklerin çimlenmesini sağlayan tohumları mı yetiştirmeyi seçeceğiz?” Eşlik etmemiz gereken ve bunu birlik içinde yapabileceğimiz, sevgiyi teşvik edecek ve asla nefreti önleyemeyeceğimiz çiçekler.”

Daha sonra, General Rodríguez’e konuşan Bakan De Pedro, García göreve başladığında “koralón içinde çöplük bulunan, kırmızı renkte, makinesiz, harap bir belediye bulduğunu; Projesi olmayan bir hükümet”, Belediye başkanı ise “geri adım atamayız” diyerek bizi “hakları garanti altına alarak ve genişleterek nasıl ileriye doğru ilerleyeceğimizi düşünmeye” çağırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir