ABD Silahlı Kuvvetleri, kaza geçiren F-35 savaş uçağının kalıntılarını buldu

Güncellenmiş

Askeri yetkililer, F-35 savaş uçağının Pazar günü öğleden sonra pilotun uçaktan atlamak zorunda kalması ve yerel bir tıp merkezine nakledilmesinin ardından kaybolduğunu bildirdi.

Paris’te gösteri uçuşu yapan bir F-35 Lightning II.ROSLAN RAHMANAFP
  • Amerika Birleşik Devletleri ABD Ordusu, pilotun fırlatılmasının ardından kaybolan F-35 savaş uçağını bulma çağrısında bulundu

ABD Silahlı Kuvvetleri bu Pazartesi günü Charleston’daki (Güney Carolina) bir askeri üssün yakınında kaza geçiren bir F-35 savaş uçağının kalıntılarını buldu.

Askeri yetkililer, yerel yetkililerle birlikte, Kalıntıları üssün yaklaşık “iki saat kuzeydoğusunda” buldular. Yetkililer tarafından yapılan bir açıklamada ayrıntılı olarak belirtildiği gibi, hava ve deniz kuvvetlerine hizmet veren bir şirket.

F-35 savaş uçağında yaşanan “olayın” nedenleri hala araştırılıyor “soruşturma altında”, Açıklamada, yetkililerin soruşturmaların “bütünlüğünü korumak” adına daha fazla ayrıntı vermediği belirtildi.

Askeri yetkililer, Pazar günü öğleden sonra F-35 savaş uçağının kaybolduğunu bildirdi. pilot uçaktan atlamak zorunda kaldı ve yerel bir tıp merkezine transfer edildi.

Yetkililer olayı bildirip uçağın kaybolduğunu bildirdiğinde, savaş uçağını kullanan kişi Pazar öğleden sonra uçaktan “güvenli bir şekilde” çıkarıldı.

Yetkililere göre pilot aynı gün yerel bir hastaneye kaldırıldı ve durumunun “stabil” olduğu belirtildi.

F-35B Lightning II jeti olan uçak, bir otoparka park edilmişti. Beaufort’taki hava üssü, yine Güney Carolina’daydı ve pilotların eğitiminden sorumlu bir filonun parçasıydı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir