Máximo Kirchner, Massa ve Kicillof’a değer verdi ve ‘toplulukları parçalamak isteyenlere’ karşı çıktı

Fotoğraf: Basın.

Buenos Aires Adalet Partisi’nin (PJPBA) ulusal yardımcısı ve başkanı Máximo Kirchner, bu Pazartesi günü Merlo Kitap Fuarı’na katıldı ve burada “topluluklarımızı parçalamak isteyenleri” hedef aldı ve cumhurbaşkanı adayının rakamlarını vurguladı. Unión por la Patria, Sergio Massa ve Buenos Aires valisi Axel Kicillof, “doyuma ulaşmaya yardımcı olan ve bireyi anlayan bir Devlet inşa etmek” için.

Merlo Kitap Fuarı çerçevesinde gençlerle dolu bir oditoryumda Máximo Kirchner kitabın sunumuna katıldı. “Siyasi egemenlik için ekonomik bağımsızlık” kitabı. Néstor Kirchner’in ekonomik krizi ulusal düşüncede yorumlamak ve egemen alternatifi inşa etmek için yaptığı konuşmalaryapılan açıklamada bildirildi.

Kendisine belediye başkanı adayı Gustavo Menéndez ve Buenos Aires eyaletinin PJ gençlik sekreteri Amira Curi eşlik etti.

“Başkanlık için bir adayım var, Sergio Massa, valilik için bir adayım var, Axel Kicillof ve belediye başkanlığı için de “Tano” Menéndez adında bir adayım var. Bu açık,” diye doğruladı Kirchner.

Fotoğraf Basın
Fotoğraf: Basın.

Ayrıca bunun önemine de değindi. “Fantazide değil, gerçeklikte dayanağı olan” fikirleri savunmak ve bu anlamda “son zamanlarda umut fanteziyle karıştırılıyor gibi görünüyor” dedi.

“Benim için gelecek, en küçük kız ve erkek çocukların bir noktada düşünebilmeleridir ve bugün biliyorum ki kendilerini sadece bir işe, ticarete, mesleğe sahip olmaktan değil, aynı zamanda bir şeyler yapabilmekten de çok uzakta hissediyorlar. konuta erişim – Bugün kiralık konutlara erişmenin bile karmaşık olduğunu gördüğümüzde, bu ülkemizde gördüğümüz bir aksiliktir” dedi vekil.

Aynı şekilde, “Arjantinliler huzurlu bir yaşam sürmek ve bunun tadını çıkarmaktan başka bir şey istemiyorlar ve bunun için çaba göstermeye hazırlar; çünkü onlar bunu zaten gösterdiler, ben hiçbir şey keşfedemiyorum. Ama bunu el ele vererek, nefretle ya da sonu kötü bitecek maceralarla başaramayacağız.”

“Arjantin, kampanyasına hakim fikri Peronizm’i ya da Kirchnerizm’i yok etmek olan biri tarafından yönetilirse ortaya iyi bir şey çıkmayacak. Ne yani, diğer Arjantinlileri yok etmek mi istiyorsunuz? Nasıl, diğer düşünce tarzlarını yok etmek istiyorsunuz? Tam tersi. “Herkesi yönetmek istiyorsanız, sizin gibi düşünenlerle ve sizin gibi düşünmeyenlerle birlikte herkesi yönetmek zorundasınız” dedi.

Fotoğraf Basın
Fotoğraf: Basın.

VE “Topluluklarımızı parçalamak ve parçalamak isteyenlere karşı, Maaş çekini olmayan, bağımlılık ilişkisi içinde çalışmayan milyonlarca Arjantinliyi işçi haklarının ayrıcalık olduğuna inandırdılar. Ve bu ayrıcalıklar, bugün sosyal bir programa ihtiyaç duyan veya resmi olmayan bir şekilde resmi olmayan bir şekilde çalışan birçok meslektaşın formalite dünyasına girmesine izin vermiyor.”

Milletvekili ve Vatan koltuğu için Birliğinin yeniden seçilme adayı Ayrıca dolarizasyon önerisi ve bunun Arjantin ekonomisi açısından sonuçları konusunda da uyarıda bulundu.Vatandaşlara karşılaştırma yapabilecekleri mümkün olduğunca fazla bilgi sağlanması ve gelecekleri hakkında daha iyi karar vermelerine olanak tanıyan araçlara sahip olunması isteniyor.

“Hayatında bir amacı olmayan hiçbir Arjantinli yoktur. Kendini gerçekleştirmeye yardımcı olan ve bireyin kendini gerçekleştirmenin en iyi yolunun organize bir topluluk olduğunu anladığı bir Devlet inşa edelim, çünkü bu şekilde özgür bir özgürlüğe sahip olacağız. Vatan adil ve egemendir” diye teşvik etti.

PJPBA başkanı, yayının ima ettiği militanlık ve vatandaşlığa katkıların altını çizdi ve Malvinas’ın eski savaşçılarına özel bir gönderme yaptı: “Sonuçta uğruna savaştığımız şeyin egemenlik olduğuna inanıyorum: Anavatanımızda yaşamamız için bize karşılık gelen şey. , Ülke, Cumhuriyet, Ulus – en çok istediğiniz ismi seçin – sonuçta bayrak aynı, açık mavi ve beyaz, ortasında güneş var. Herhangi bir halkın, Anavatanlarını savunanların, hem Malvinas’ta hayatlarını veren gençlerin, hem de tarih boyunca bağımsızlığı inşa etmek için her şeyi verenlerin anısını onurlandırmasının çok sağlıklı olduğunu düşünüyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir