Siley, jüri üyelerinin zamanlarının ‘Grupo Clarín’in zamanları olduğunu söyledi

Ulusal temsilci Vanesa Siley için bazı yargıçlar “Clarín Grubunun” zamanlarını ve normlarını kullanıyor / Fotoğraf: Arşiv.

Adli İşçiler Sendikası’nın (Sitraju) ulusal yardımcısı ve genel sekreteri Vanesa Siley, Comodoro Py mahkemelerindeki anayasal güvencelerin “Bunlar kartonla boyanmıştır” ve bazı yargıçların “Clarín Grubunun” zamanlarını ve standartlarını kullandığı değerlendirilmektedir. Hotesur-Los Sauces davalarının yeniden açılması ve İran’la İran’ın Başkan Yardımcısı Cristina Fernández de Kirchner’in suçlandığı Mutabakat Zaptı’nın ardından.

“Comodoro Py’deki anayasal ilkeler ve güvenceler adeta boyalı kartondan ibaret. İstendiğinde çabuk ve hızlı oluyorlar, gerisi zaten kapatılmış bir davanın yeniden açılması oluyor. Zaman politikacıların ve hakimlerin kullandığı kurallardır. Grupo Clarín’den” dedi Siley, AM 530’a yaptığı açıklamada.

“Yargı sisteminde adalet duygusu kaybolmuştur ve durum çok ciddidir”Vanesa Siley, ulusal temsilci

Frente de Todos temsilcisi, Federal Ceza Mahkemesi’nin Hotesur-Los Sauces davaları ve İran’la Mutabakat Zaptı için sözlü duruşma yapılmasına karar vermesinin ardından açıklamalarda bulundu. ilgili sözlü mahkemeler tarafından verilen ihraçların iptali.

“Bu, (Yargı hakimi) Ana María Figueroa’nın belgesi Senato’da oylanmadan görevden alınmasında neden bu kadar ısrar ettiklerini ortaya koyan bir manevradır” diye ekledi.

Siley, adli zulmü mutlak hız ve etkililiğe sahip olmakla kınadı Fotoğraf Arşivi
Siley “adli zulmün mutlak hız ve etkili olduğunu” kınadı / Fotoğraf: Arşiv.

Sendika lideri “adli zulmün devam ettiğini” belirterek, şunları kaydetti: “Bunun Cristina’ya karşı olduğuna inananlar yanılıyor” çünkü “halkın çıkarlarını savunmaya cesaret eden herkese karşıdır.”

“Özgürlük ve kastın ortadan kaldırılması adına en önemli konu olan yargıya değinmeyi unutuyorlar. Yargı sisteminde adalet duygusu kaybolmuş durumda ve bu çok ciddi bir durum. Adalet yavaş, yavaş işliyor, anlaşılmaz ve bürokratik bir üslupla, ancak adli kovuşturma konusunda hız ve mutlak etkililiğe sahipler” diye vurguladı.

Kârlar ve “siyasi tutarlılık”

Siley, bu Salı günü umduğunun garantisini verdi Gelir Vergisini kaldıracak yasa tasarısı onaylandı Dördüncü kategori ise Temsilciler Meclisi’nde tartışılacak.

“Tarihi bir talep. Tedavi de eşlik edecek” çok önemli bir seferberlikle“, CGT’nin, hem CTA’nın (Özerk ve İşçiler) hem de diğer sendika alanlarının saat 11’den itibaren Kongre çevresinde toplanacak çağrısına atıfta bulunurken belirtti.

“Siyasi tutarlılık tehlikede. Bazıları bir şey vaat ediyor ama yerine getiremiyor.. “Muhalefet (eski Başkan Mauricio) Macri 2015 yılında kimsenin kar ödemeyeceğini söylediğinde sözünü tutmadı ve sonunda rakamı ikiye katladı” dedi.

Ve Together for Change’in (JxC) “Arjantin’deki vergi yükünün boğucu olduğunu söyleyerek yaşamasına” rağmen, bu değişikliğe karşı oy kullanacaklarını da sözlerine ekledi. “maaşları ve satın alma gücünü etkileyen vergiyi” ortadan kaldırıyor.

“En çok vergiye sahip olanlar için vergilerin kaldırılması ve Arjantin’in Anayasası gereği vergide artan oranlılık ilkesinin çiğnenmesi söz konusu olduğunda, orada herkes hemfikir“, tamamlamak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir